5 soļi līdz veiksmīgai kredītu apvienošanai

5 soļi līdz veiksmīgai kredītu apvienošanai

kreditsKredītu apvienošana ir pakalpojums, kas ieguvis lielu popularitāti, jo pēdējos gados arvien vairāk cilvēku spiesti atzīt, ka nonākuši kredītgrūtībās. Kredītu apvienošana tiek izmantots kā racionāls glābiņš, kā pārstrukturēt savas finanšu saistības pret kredītdevējiem.

Ātro kredītu tirgus Latvijā ir ļoti plašs un pieejams. Pat pārāk pieejams. Tas radījis situāciju, ka ir ļoti daudz cilvēku, kuri savas kredītsaistības slēdz neapdomīgi, naudu aizņemas, nedomājot par to, kā to atdos, kā tas ietekmēs viņu finansiālo stabilitāti nākotnē, nedomājot par to, ka viņiem pastāv risks kļūt par hroniskiem aizņēmējiem. Šeit vairāk runa ir par ātro kredītu sektoru, kas ir brīvi pieejams, maz tiek kontrolēts, tam ir zemas prasības attiecībā pret klientu maksātspēju.

Kredītu apvienošana tiešām ir viens no reāliem un ieteicamiem risinājumiem, ko arī finanšu eksperti šādos gadījumos iesaka aizmantot. Kredītu apvienošanai ir daudzi ieguvumi:

 • viens maksājums pie viena aizdevēja;
 • mazākas izmakas par aizdevuma procentiem;
 • ietaupīta nauda;
 • reālajam finanšu stāvoklim pemērots aizdevuma grafiks;
 • izvairīšanās no parādu piedziņas;
 • iespēja sakārtot savu kredītvēsturi.

Kas tad būtu jāzina un jādara, lai kredītu apvienošana būtu veiksmīga un tiešām izdevīga? Par to lasiet teksta turpinājumā.

 • Apzināt savu kredītsaistību apjomu

Lai tiktu uzsākta kredītu apvienošana, pats svarīgākais sākuma punkts ir precīza informācija par patiesajiem saistību apmēriem. Pašam ir jāapkopo visa informācija — ar ko un par kādām summām šobrīd ir kredītsaistības, ko vēlas apvienot vienā maksājumā.

Lai gan šis process neaizņem daudz laika, kredītņēmēji no tā baidā, jo tad viņi ierauga reālos skaitļus un nepatīkamo patiesību par savu patieso finansiālo situāciju. Redzot, kādas ir kopējās parādsaistības, tas var būt papildu stimuls ātrāk un racionālāk situāciju risināt. Precīza informācija par aizdevējiem un summām būs nepieciešama arī kredītu apvienotājam, tāpēc to jau vajag laikus sagatavot.

 • Sagatavot informāciju par maksātspēju, īpašuma dokumentāciju

Tāpat ikviens potenciālais kredītu apvienotājs, lai izvērtētu klienta pieteikumu, gribēs precīzu informāciju par klienta maksātspēju, ienākumu stabilitāti, arī par kredītvēsturi un īpašumiem, ja gadījumā kredītu apvienošana ir iespējama tikai pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Par kredītu apvienošanu pret nekustamā īpašuma ķīlu vairāk varat izlasīt šajā rakstā:

http://epadomi.lv/majai/saimniekosana/19102017-kas_jazina_veicot_kreditu_apvienosana_pre.

Jo labāka ir kredītvēsture, jo stabilāki un lielāki regulārie ienākumi, jo lielākas cerības uz pozitīvu atbildi no aizdevēja un izdevīgākiem kredītu apvienošanas nosacījumiem.

 • Izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko kredītu apvienotāju

Aizdevēju, kuri veic kredītu apvienošanu, ir diezgan daudz. Tādi ir gan banku, gan nebanku sektorā. Un tas nav viegls uzdevums — izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko variantu. Tāpēc vajadzētu veltīt nedaudz laika, lai izpetītu, ko tad aizdevēji piedāvā, kādi ir kredītu apvienošanas nosacījumi un potenciālais ietaupījums pēc apvienošanas. Noderīgi var būt arī dažādi portāli, kuros jau ir šī informācija apkopota, kur ir aizdevēju pakalpojumu apskats un salīdzinājums dažādos aspektos. Daži no šiem portāliem: www.kredits247.lv, www.gudriem.lv, www.salidzini24.lv.

 • Izvērtēt kredītu apvienotāja piedāvājumu un pieņemt atbildīgu lēmumu

Jāņem vērā, ka aizdevējs katra klienta situāciju izskata individuāli, izvērtē visus apstākļus, dokumentāciju. Tikai tad klients var saņemt precīzu piedāvājumu, kas var atšķirties no vispārīgajā pakalpojuma piedāvājumā atrodamajiem skaitļiem. Jo lielāki aizdevēja riski, jo augstāka būs procentu likme. Tas taču ir tikai loģiski. Tāpēc lēmumu par to, pie kā veikt kredītu apvienošanu, vajadzētu pieņemt apdomīgi un tikai pēc tam, kad ir uzklausīti aizdevēju piedāvājumi tieši jums.

 • Ar atbildību pildīt kredītu apvienošanas procesā iegūtās saistības

Kredītu apvienošana nozīmē, ka ar jaunu kredītu tiek dzēsti vairāki esošie kredīti. Jauns kredīts — tās ir jaunas saistības, grafiks, maksājumi. Pret to jāattiecas ar vislielāko atbildību, godprātīgi pildot saistības.