Diskusijas un raksti par automašīnām: cik varam ticēt?

Diskusijas un raksti par automašīnām: cik varam ticēt?

mašinaInternets jau sen ir kļuvis par galveno informācijas ieguves veidu. Tas attiecas ne tikai uz vispārīgām tēmām, bet arī specifiskām nozarēm. Tomēr jāņem vērā, ka internetā ievietot informāciju ir vieglāk par vieglu. Un satura atbilstība patiesībai nebūt nav tas kritērijs, kurš tiek izvērtēts pirms publicēšanas. Tapēc pastāv riski, ka interneta plašumos ir daudz nepatiesas, šauras, vienpusējas un pat nekam nederīgas informācijas. Kā ir ar rakstiem un diskusijām par auto tēmu?

Autovadītāju ir daudz, bet vai ir tikpat daudz zinošu auto ekspertu? Nē. Bet tas neliedz rakstīt gudrus komentārus un dalīties ar savu vienīgo patiesību, ko nebūs nevienam apstrīdēt.

Auto jautājumi nevar būt subjektīvi, jo to objektivitāti nosaka fizikas un mehānikas likumi. Tur nevar neko pats izdomāt, pielikt vai atņemt. To nevar salīdzināta ar pārdomām par izlasītu grāmatu vai teātra izrādi, kur katrs var būt redzējis kaut ko citu.

Tāpēc, lasot internetā informāciju par auto jautājumiem un cerot saņemt sava auto virtuālo diagnostiku un pat remontu, jāatceras, ka varat tikai iegūt kādas informācijas druskas, tikt uzvedināts uz īstā ceļa, kur meklēt vainu. Varbūt arī iegūt kādu noderīgu informatīvu saturu kā šajā rakstā par amortizatoriem, kur norādītas pazīmes, ka liecina, ka amortizatori jāmaina. Izlasot, kādas pazīmes liecina, ka amortizatori var būt bojāti, varēsiet tās atpazīt savam auto un doties uz servisu. Šādas vispārīgās tēmas ir ne tikai amortizatori, bet arī riepas, auto nodokļi, tehniskā apskate, ekonomiska braukšana un citas aktuālas tēmas. Bet specifiskos jauājumos internets nebūs nekāds labais padomdevējs. Jā, var paveikties uzdurties vērtīgam viedoklim, bet vienmēr jābūt kritiskiem, jāsalīdzina informācija dažādās vietās un avotos, kā arī galu galā primāri sava auto tehniskajos jautājumos jāuzticas profesionāļiem, kuri strādā auto servisos.

Internets var izglītot, sniedzot ieskatu nozarē, un ļaut apgūt auto darbības pamatprincipus, bet internets nevar jūs padarīt par auto mehāniķi, to diemžēl mācās skolā, kur jāpavada pat vairāki gadi.

Karstas “auto ekspertu” diskusijas ir gandrīz pie katra raksta, kas internetā ir par auto tēmu. Skaidrs ir tas, ka caur ekrānu un attālināti nevar veikt auto diagnostiku, izvērtēt apstākļu kopumu. To var izdarīt tikai klātienē — redzot auto, atverot motora pārsegu, veicot auto diagnostiku ar piemērotu iekārtu.