Kā rūpēties par ādu, vislabāk zinās dermatologs

Kā rūpēties par ādu, vislabāk zinās dermatologs

rūpēties-par-āduVairumu no saviem paradumiem, ko izmantojam ikdienā, iegūstam jau ģimenē. No savām ģimenes sievietēm pārņemam arī to, kā rūpēties par savu ķermeni, kā to kopt, kā ikdienā rūpēties par ādu, matiem.

Tomēr jāsaka, ka ne vienmēr šīs pārmantotās gudrības ir tās, kas nepieciešamas un derīgas nākamās paaudzes sievietēm Kāpēc? Jo laiki mainās, mainās un attīstās kosmetoloģija un arī kosmētikas piedāvājums, arī uzskati par to, kas ir vajadzīgs vai nevajadzīgs ķermeņa kopšanā. Tāpat arī katrai sievietei ir savs ādas tips un tā īpatnības. Visiem nevar tikt pielietotas vienas un tās pašas metodes, tās ir jāpielāgo individuāli. Un to vislabāk var izdarīt pieredzējis dermatologs.

Kas ietilpst dermatologa kompetencē un kāpēc dermatologu vērts apmeklēt ikvienam?

  • Dermatologs sniegs rekomendācijas, kā kopt un atveseļot problemātisku ādu.
  • Dermatologs palīdz pusaudžiem, kuri cieš no ādas problēmām: pinnēm, aknes utt.
  • Dermatologs zinās, kā tieši vislabāk pasargāt ādu no aukstuma un no saules.
  • Dermatologs konsultēs par atbilstošu ādas kopšanu zīdaiņiem un bērniem.
  • Dermatologs ir īstais speciālists, pie kura vērsties, lai diagnosticētu un ārstētu modernā laikmeta tipiskās ādas kaites — atopisko un kontaktdermatītu.
  • Dermatologs pārbaudīs dzimumzīmes un spēs atklāt dažādus ādas veidojumus, nosakot, vai tie ir ļaundabīgi, kā arī lemjot par piemērotāko noņemšanas veidu.

Dermatologs vizītes laikā veic gan pacienta apskati, gan vajadzības gadījumā paņem paraugus, nozīmē papildu izmeklējumus un analīzes.

Dažādas ādas veselības problēmas mūsdienās ir ļoti izplatītas, tāpat kā ir attīstījusies medicīna to diagnostikā un ārstēšanā. Tāpēc metodes, kas varbūt bija aktuālas mūsu vecmāmiņām, šodien dermatologs vairs neatzīs par pieņemamām. Piemēram, agrāk visi seju mazgāja ar parastajām ziepēm. Tagad to vairs neiesaka, sejas attīrīšanai tiek izmantoti speciāli līdzekļi, kas nekairina, nesausina ādu.

Dermatologa vizīte būs pieejama gan poliklīnikās, gan specializētās dermatoloģijas klīnikās, piemēram, eraesthetic.lv. Tur zinoši speciālisti ar mūsdienīgām metodēm ārstēs ādas salimšanas un konsultēs par ādas kopšanu, vadoties pēc katra pacienta ādas īpatnībām un vispārējā veselības stāvokļa.