Rūpes par savu labsajūtu un veselību

Rūpes par savu labsajūtu un veselību

labsajūtaPrioritāšu izvirzīšana ir viena no galvenajām panākumu atslēgām, lai cilvēks varētu justies laimīgs un harmonijā ar sevi. Visu nekad nevarēs paspēt, visus darbus padarīt un visu naudu nopelnīt, tāpēc ir svarīgi atrast savu iekšējo un ārējo balansu starp visām tām jomā, kurās esam iesaistīti — darbs, profesionālā izaugsme, ģimene, bērni, mīļotais cilvēks, hobiji, atpūta, rūpes par sevi un savu veselību. Tas viss ir jāsaliek prioritārā kārtībā.

No pieredzes varu teikt, ka rūpēm par savu labsajūtu un veselību ir jābūt vienā no pirmajām pozīcijām, jo, ja šajā jomā ir problēmas, tas kā lavīna negatīvi ietekmēs visas citas jomas, neļaujot tajās realizēties tik ļoti, cik vēlaties.

Nogurums, miegainība, nespēks, grūtības koncentrēties, neveselīgs svars, mazkustīgums — tas samazina darba spējas un darba kvalitāti, liek justies slikti un slimi. Tā rezultātā var sākties kādas hroniskas kaites, sāpes, veselības traucējumi, kas ievērojami pazemina kopējo dzīves kvalitāti.

To esmu pārbaudījusi uz savas ādas. Tiešā veidā. Es ilgāku laiku ignorēju savas ādas problēmas, ko bija radījis gan stress, gan alerģija, gan neveselīgs uzturs. Galu galā diskomforts par ādas stāvokli bija tāds, ka nevarēju normāli gulēt strādāt un atpūsties. Dermatologu apmeklēju tikai tad, kad situācija jau bija kritiska. Tā palēnām sākās mana atveseļošanās, kas prasīja daudz laika.

Tieši šajā periodā vairāk sāku iedziļināties tajā, kāda ir mana attieksme pašai pret sevi, kā jūtos savā ķermenī, vai par to pietiekami rūpējos. Galu galā izveidoju sev jaunus paradumus, kas ļāva ievērojami uzlabot pašsajūtu.

Viens no tiem bija arī paradums regulāri apmeklēt ārstu un veikt arī profilaktiskas pārbaudes. Tā kā man ir jutīga āda, ko klāj dzimumzīmes, dermatologs jau sen man ieteica, ka ir jāseko ādas veselībai, regulāri jāveic pārbaudes. Tagad man ik gadu ir dzimumzīmju pārbaude, kas dzēš manas bažas, ka ar tām varētu nebūt kaut kas kārtībā. Esmu dzirdējusi, cik nesaudzīga slimība ir melanoma, kurai dzimumzīmes ir viens no riska faktoriem. Tāpēc labāk reizi gadā dzimumzīmju pārbaude, nekā novēlota un traģiska diagnoze. Ja arī jūs interesē dzimumzīmju pārbaude un varbūt arī noņemšana, tad ieskatieties eraesthetic.lv.

Šobrīd mani veselības un labsajūtas stūrakmeņi, kas ļauj būt enerģijas pilnai un realizēties arī citās jomās, ir:

  • veselīgs un pietiekams miegs;
  • vismaz viena kārtīga brīvdiena nedēļā;
  • daudz ūdens;
  • sablansētas un regulāras maltītes;
  • vismaz trīs sportiskās aktivitātes nedēļā;
  • profilaktiska ārstu apmeklēšana.

To visu vēl papildinu ar pozitīvām emocijām, ko man sniedz ģimene, draugi, kādi jauki notikumi, pasākumi, savu hobiju izkopšana. Laba pašsajūta un rūpes par sevi ir mana prioritāte. Darbs, nauda, sabiedriskās aktivitātes — tas viss nāk pēc tam.