Vai pirkt apavus internetā?

Vai pirkt apavus internetā?

Skaidrs, ka iepirkties internetā ir ērti. Tas ļauj taupīt laiku un vienmēr paspēt izmantot labas atlaides, ko pārdevēji piedāvā interneta veikalos. Tomēr aktuāls ir jautājums — vai vienmēr ar vieglu roku var internetā pirkt visas preces?

Šoreiz par apaviem. Tā ir diezgan specifiska preču grupa, kas prasa piesardzību no pircēja puses, jo ir jādomā ne tikai par preces kvalitāti, bet arī par to, kā nopirkt apavus, kas labi der, ir pēdām un ķermenim saudzīgi.

Par piemērotu apavu izvēli cilvēki domā pārāk maz. Par to liecina tas, ka ļoti daudziem ir dažādas pēdu veselības problēmas, ko bieži vien rada un veicina tieši nepareiza apavu lietošana un modeļa izvēle.

Ne vienmēr lētāk būs labāk

Interneta veikalos pa nelielu summu varam pasūtīt skaistus apavus. Un ir plaša izmēru izvēle. Tomēr te jābūt uzmanīgiem, jo apavu pirkšana bez mērīšanas ir diezgan liels risks. Kā panākt, ka izvēlētie apavi ir ērti un pēdām draudzīgi?

  • Noteikti jāiepazīstas ar pārdevēja pievienoto informāciju par izmēriem. Parasti tā ir tabula, kur izmēriem norādīti atbilstošie centimetri. Tiešām — nomēriet savu pēdu! Nekādā gadījumā nenēsajiet apavus, kas ir par mazu, tikai tāpēc, ka ir skaisti, un jūs jau samaksājāt. Ja neder, tad sūtiet atpakaļ, mainiet vai pārdodiet.
  • Var izmantot taktiku, ka konkrētā zīmola apavus un noteiktu modeli atrod veikalā, kur piemēra. Un tad par izdevīgāku cenu identisku modeli un izmēru pasūta interneta veikalā.
  • Ne vienmēr jāseko apavu modei, jo katram var būt savas pēdu īpatnības, kas nosaka, kādi apavi ir ērtāki, kādi rada diskomfortu. Īpaši par to jāatceras tiem, kuri visu dienu pavada uz kājām. Jā, reklāma internetā vilina nopirkt apavus pēc jaunākās modes par lielisku cenu. Tomēr kādu cenu galu galā maksāsiet, ja nēsāsiet nepiemērotus apavus?

Kāpēc jādomā par piemērotu apavu izvēli?

Apavi ir ciešā un ilgstošā saskarē ar kāju pēdām. Un to modelim, izejmateriāliem ir ļoti liela nozīme tajā, kā ikdienā jūtas ķermenis, jo tieši apavi ir tie, kas ķermeni balsta. Pēdu labsajūta ir ļoti būtiska kopējās labsajūtas kontekstā. Ja kājas vienmēr ir nogurušas, sāp, ja pēdām ir kādi nevēlami veidojumi, tad tas ikdienu var padarīt diezgan nepatīkamu, pat nepanesamu. Un pie vainas var būt ilgstoša nepareizu apavu izvēle. Grēko tās dāmas, kuras visu laiku nēsā apavus uz augstiem papēžiem. Tāpat arī tad, ja izvēlas apvus pavisam bez paaugstinājuma papēža daļā.

Lai risinātu pēdu veselības problēmas, noderēs podometrija — pēdu noslodzes diagnostika. Podometrija pārbauda kermeņa smaguma sadalījumu uz pēdām. Ja tas nav pareizs, tad rodas sāpes kājās, mugurā, kādi citi veselības traucējumi, dažādi veidojumi uz pēdām. Podometrija sniedz atbildes, kāpēc ir pēdu diskomforts, kā arī ļauj pielāgot individuālus supinatorus apaviem. Speciālists var sniegt rekomendācijas par atbilstošu apavu izvēli, ļaujot mazināt pēdu problēmas nākotnē.

Domājot par savu pēdu komfortu un ikdienas labsajūtu, jāizvēlas kvalitatīvi apavi no pārbaudīta zīmola, kas arī var maksāt nedaudz vairāk, bet tas būs tā vērts.